Her yemeğin tutkuyla harmanlanmış, titizlikle hazırlanmış lezzetlerin hikâyesini anlattığı Çorbahan’da bir mutfak macerasının keyfini çıkarın. Menümüzü keşfedin ve her biri Türk gastronomisinin özünü yansıtan çok sayıda çorba lezzetini keşfedin.

Restaurant NameÇorbahan
Cuisine TypeSoup restaurant
Opening Hours10:00AM – 11:00PM

Mercimek Çorbası’nın doyurucu etkisinden Ezogelin Çorbası’nın aromatik cazibesine kadar, zengin ürün yelpazemiz mükemmellik vaadiyle sizi çağırıyor. İster Yayla Çorbası’nın içinizi ısıtan sıcaklığından, ister Tavuk Suyu Çorbası’nın iştah açıcı lezzetinden hoşlanıyor olun, Çorbahan, Türk çorbalarının içinizi ısıtan özünü kutlayan bir gastronomi yolculuğuna davet ediyor.

ÇORBALARIMIZ

Çorba TürüFiyat (TL)Açıklama
İşkembe Çorbası110Özenle temizlenen işkembe 10 saatlik kaynama sürecinden sonra roka, maydanoz, turşu biber, yaz aylarında kuru soğan, kış aylarında karpuz turp; Han Çorba’nın Özel Ezmesi ve Han Ekmeği ile birlikte servis edilmektedir.
Han Çorba175Hiçbir katkı maddesi içermeyen özel tarifimizle hazırladığımız çorbamızda dana ilik suyu, el yapımı sirke, dövme sarımsak, kelle paça, ayak paça, şırdan, tuzlama ve işkembe taneleri bir araya gelerek tabir-i caiz ise “Şifa Mucizesi” oluşturmaktadır.
Kelle Paça Çorbası160Kelle Paça çorbasında, kellenin kendi suyunu asla kullanmıyoruz. Tarifimizi, işkembe ile şırdanın özünden elde ettiğimiz ve tüm çorbalarımızda kullandığımız Sihirli Su içerisine dana kellenin dil ve yanak etini katarak hazırlıyoruz.
Ayak Paça Çorbası150Han Çorba’da Ayak Paça çorbası, tüm çorbalarımızda kullandığımız, işkembe ve şırdan özünü kaynatarak aldığımız Sihirli Su’ya dana ayağın tanelerinin eklenmesiyle hazırlanmakta ve müşterilerimizin beğenisine sunulmaktadır.
Damar Çorbası170Damar Çorbası, işkembenin özel bölümü olan ve hayvanın sırt kısmından 50cm civarında çıkan sakatatın, 8 saatlik bir kaynatma sonrasında iri taneli doğrayarak işkembe suyuna katılması ile hazırlanmaktadır.
Tuzlama Çorbası130Özenle hazırlanan tuzlama çorbası roka, maydanoz, turşu biber, yaz aylarında kuru soğan, kış aylarında karpuz turp; Han Çorba’nın Özel Ezmesi ve Han Ekmeği ile birlikte servis edilmektedir.
Şırdan Çorbası135Özenle temizlenip pişirilen şırdan çorbası roka, maydanoz, turşu biber, yaz aylarında kuru soğan, kış aylarında karpuz turp; Han Çorba’nın Özel Ezmesi ve Han Ekmeği ile birlikte servis edilmektedir.
Tavuk Suyu Çorbası110Tavuk Suyu Çorbamızı, tavuğun kendi suyuna salça, taze baharatlar, domates ve biber ile tavuğun göğüs etini küp küp kesip ekleyerek, daha lezzetli olacak şekilde servis ediyoruz.
Ezogelin Çorbası100Özenle hazırlanan ezogelin çorbası roka, maydanoz, turşu biber, yaz aylarında kuru soğan, kış aylarında karpuz turp; Han Çorba’nın Özel Ezmesi ve Han Ekmeği ile birlikte servis edilmektedir.
Mercimek Çorbası100Lokanta usulü mercimek çorbası roka, maydanoz, turşu biber, yaz aylarında kuru soğan, kış aylarında karpuz turp; Han Çorba’nın Özel Ezmesi ve Han Ekmeği ile birlikte servis edilmektedir.
İLAVE TANE20

PİDELERİMİZ

Here’s the additional data represented in a table format:

READ  Vava Burger Menü 2024
Pide TürüFiyat (TL)Açıklama
HAN PİDE250Meşhur olmayan “Meşhur” Han Pide’mizin hamuru özel olup, incecik ve yuvarlak açılmakta; içerisine kıyma, kuşbaşı, Cumhuriyet Sucuk, Meriç Kaşar (Kıbrıs’tan getirtilmekte), mantar ve en önemlisi SEVGİMİZ katılmaktadır.
KIYMALI PİDE180HAN ÇORBA kendinden emin ve iddialı bir şekilde, dananın but ve kaburga bölgesini kıyma yaparak kıymalı pide yapmaktadır. kıymalı pide roka, maydanoz, turşu biber, yaz aylarında kuru soğan, kış aylarında karpuz turp; Han Çorba’nın Özel Ezmesi ve Han Ekmeği ile birlikte servis edilmektedir.
KIYMALI KAŞARLI PİDE200Kıymalı kaşarlı pide odun ateşinde pişirilerek roka, maydanoz, turşu biber, yaz aylarında kuru soğan, kış aylarında karpuz turp; Han Çorba’nın Özel Ezmesi ve Han Ekmeği ile birlikte servis edilmektedir.
KAŞARLI PİDE210Kaşarlı pide kaliteli kaşar peynir kullanılarak odun ateşinde pişirilmektedir ve roka, maydanoz, turşu biber, yaz aylarında kuru soğan, kış aylarında karpuz turp; Han Çorba’nın Özel Ezmesi ve Han Ekmeği ile birlikte servis edilmektedir.
KUŞBAŞILI PİDE240Kuşbaşılı pidemizde etin en pahalı olan yeri yani ; antrikot ve tranç bölgesi kullanılmaktadır odun ateşinde pişirildikten sonra roka, maydanoz, turşu biber, yaz aylarında kuru soğan, kış aylarında karpuz turp; Han Çorba’nın Özel Ezmesi ve Han Ekmeği ile birlikte servis edilmektedir.
KARIŞIK PİDE220Karışık pide odun ateşinde pişirilerek roka, maydanoz, turşu biber, yaz aylarında kuru soğan, kış aylarında karpuz turp; Han Çorba’nın Özel Ezmesi ve Han Ekmeği ile birlikte servis edilmektedir.
MANTARLI PİDE210Mantarlı pide kültür mantarı ve kaşarla birleşitirilerek odun ateşinde pişirilerek roka, maydanoz, turşu biber, yaz aylarında kuru soğan, kış aylarında karpuz turp; Han Çorba’nın Özel Ezmesi ve Han Ekmeği ile birlikte servis edilmektedir.
SUCUKLU PİDE230Sucuklu pide yumurta ve sucukla birlikte odun ateşinde pişirilerek roka, maydanoz, turşu biber, yaz aylarında kuru soğan, kış aylarında karpuz turp; Han Çorba’nın Özel Ezmesi ve Han Ekmeği ile birlikte servis edilmektedir.
LAHMACUN120Lahmacun odun ateşinde pişirilerek roka, maydanoz, turşu biber, yaz aylarında kuru soğan, kış aylarında karpuz turp; Han Çorba’nın Özel Ezmesi ve Han Ekmeği ile birlikte servis edilmektedir.

KEBAPHANE

Yemeğin AdıFiyat (TL)Açıklama
KUZU YÜREK IZGARA200
IZGARA KÖFTE220
KUZU CİĞER290
KUZU BÖBREK190
SAKATATHANE2103 KUZU CİĞER ŞİŞ, 3 ADET KUZU BÖBREK, 3 ADET KUZU YÜREK
KIYMA KEBABI (ZIRH ADANA) 200g250
TAVUK KELEBEK IZGARA200

DÖNER

ItemPrice (in Turkish Lira)
ET DÖNER220 TL

TATLILARIMIZ

TatlıFiyat (TL)Açıklama
Künefe80Yapılması incelik ve özen ister. Güzel bir künefenin olmazsa olmazı tuzsuz peynir, tereyağı, ılık şeker şerbetidir.
İrmik Helvası70Her birinin kendine has bir püf noktası vardır ve incelik ister. Tatlı yapmak bir tutkudur, sanattır.
Fırın Sütlaç70Türk mutfağına özgü bir tatlıdır. Saraylardan, kenar mahallelere kadar her kesime hitap eder. Hafif ama lezzetli olan bu tatlıyı yaparken yaygın hatalardan kaçınılır.
Tel Kadayıf70
Gabak Tatlısı70
Ayva Tatlısı70
Ekmek Kadayıfı70
Dondurma20
Hayrabolu Tatlısı70

İÇECEKLER

İçecekFiyat (TL)
Meyve Suyu30
Şişe Kola30
Nostalji Gazoza30
Özerhisar Ayran35
Özerhisar Litrelik75
Soda20
Su10
1 LT Kola & Fanta60
Çay15
Şalgam30
Yayık Ayran30

İLAVE MEZELER

YemekFiyat (TL)
Meze10
Söğüşler10
Salata10
Özel Acı Biber (150g)70
Karışık Söğüş20
İçli Köfte40

Similar Posts